Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Detoxikačná pečeňová očistná kúra

PEČEŇOVÁ DETOXIKAČNÁ KÚRA -nová cesta k zdraviu

Pečeň je dôležitý orgán pre detoxikáciu organizmu. Akékoľvek toxíny, ktoré zhoršujú činnosť pečene majú negatívny vplyv na celkové zdravie /aj lieky/. Pečeň má i tráviacu funkciu. Denne produkuje 1 – 1,5 litra žlče. Žlč je zložitý roztok, ktorý obsahuje hlavne žlčové kyseliny, a cholesterol. Keď sa žlč príliš zahustí, vznikajú žlčové zátky, tkz. blato, až kamienky rôzneho zloženia. Tieto nánosy zabraňujú nielen správnemu tráveniu, ale aj očistnej činnosti pečene. V nich sa môžu skrývať rôzne mikroorganizmy, napr. streptokoky, stafylokoky, salmonely, a pod. Z toho vyplýva, že pre správnu funkciu organizmu treba žlčovody čistiť. Pri pečeňovej očiste uvidíte, ako sa telo zbavuje mazľavej cholesterolovej hmoty, rôznych kamienkov, a črevných koprolitov. Očistu je vhodné na začiatku opakovať 3 x vždy po 6 - 8 týždňoch, v ďalších rokoch 2x ročne. Počas kúry zostaňte vždy doma.

 

Pre pečeňovú kúru zvoľte v piatok a sobotu, aby ste v nedeľu mohli odpočívať. Deň pred kúrou nejedzte mastné jedlá a mäso, maslo a mlieko, len chlieb, med, alebo iné diétne jedlo/. Zemiaky a zeleninu varte iba vo vode. Vytvorí sa tak tlak v pečeni, ktorého pôsobením dôjde k vytlačeniu maximálneho množstva žlčových kamienkov. Ako ste boli úspešní ? V noci a ráno počítajte s hnačkou. V stolici sa objavujú zelené kamienky, ktoré potvrdzujú, že sa nejedná iba o zvyšky jedla. Stolica zväčša klesne na dno, ale kamienky plávajú na povrchu, pretože obsahujú cholesterol, sú ľahšie. Prvá kúra Vám môže pomôcť na niekoľko dní, ale ako sa budú zostávajúce kamienky posúvať dopredu, symptómy vašich problémov sa môžu vrátiť späť. Pečeňovú kúru zopakujte po 6 - 8 týždňoch. Nikdy ju však nerobte, keď ste chorý. Niekedy sú žlčovody plné kryštálikov cholesterolu, ktoré sa neformujú do kamienkov. Vyzerajú ako smeti plávajúce na hladine vody v záchodovej mise. Majú hnedé sfarbenie, a ich odstránenie je rovnako dôležité, ako zbavenie sa kameňov. Po pečeňovej kúre sa môžete cítiť ešte 1 – 2 dni oslabený, ale býva to iba v prípadoch, ak ste nedodržali, alebo zanedbali niečo z postupu. Po tejto kúre okamžite začnite s očistnou ľadvinovou kúrou prostredníctvom čajov. Tieto očistné kúry spolu súvisia, a je vhodné ich dodržať bezo zmeny, pokiaľ zostavovateľ nedoporučí vzhľadom na potreby organizmu iný postup.

 

Dôležité upozornenie:

Nie je vhodné túto očistu používať bez odporučenia a posúdenia možných nežiaducich reakcií, prípadne bez predchádzajúcej prípravy u niektorých závažných stavov, aby sa zabránilo kŕčom, bezvedomiu, alebo bolestivým, či iným reakciám, ako zaseknutiu kameňa v žlčovode, a tým vystavenia rizika nutnej operácie. Pri chronickom zápale treba stanoviť individuálny postup. Nie je vhodné používať iný typ glauberovej soli, či iné množstvá, aké dodáva zostavovateľ tohto postupu. Dodržte čas, ktorý je stanovený podľa SEČ, podľa ktorého sú nastavené a pracujú naše biologické orgánové hodiny. Počas LSEČ treba zohľadniť časový posun. Zostavovateľ nenesie zodpovednosť za následky vzniknuté, ak očistu neodporučil, nedodržaním uvedeného postupu, alebo upravil postup individuálne, a tento nebol dodržaný.
 


 
Čo robíte pre svoje zdravie?
 
 
965

 
 
 
488

 
 
 
244

 

webygroup

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

1538945

Úvodná stránka