Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Webáčik debatuje

Webáčik debatuje pri šálke čaju

JÚL pomáha telu poradiť si s horúčavou
Ľudia sa v júli delia na dva tábory. Jedni sa tešia stúpajúcemu teplomeru, druhí hľadajú tieň, pretože ich organizmus je preťažený. Treba urobiť všetko, aby ste horúčavy prekonali v pohode a zdraví.

  • zvýšte pravidelný pitný režim aspoň o 1a ½ litra tekutín v podobe nesladených čajov, minerálky, pramenitej vody . Nepite príliš studené nápoje, nepoužívajte ľad.
  • s príchodom horúcich dní si rozdeľte jedlo na sedem malých dávok. Vyhnite sa ťažkým jedlám dajte prednosť ovociu a zelenine.
  •  najideálnejšou zeleninou pre toto obdobie sú uhorky. Zásobujú organizmus tekutinou, minerálnymi látkami a hasia smäd. Sú bohatým zdrojom draslíka a horčíka. Pôsobia močopudne, uľahčujú prácu srdca, poradia si s opuchmi končatín, čistia a vyhladzujú pleť.
  •  pri jazde autom zvýšte príjem tekutín, necestujte pokiaľ v aute nemáte nachystanú vodu.
  •  obmedzte na minimum pitie kávy a alkohol, počkajte, kým zapadne slnko.
  •  ak máte pocit, že vás teplo udusí, nechajte si na zápästia tiecť studenú vodu, alebo ponorte do studenej vody ruky po lakte a pohybujte nimi aspoň minútu sem a tam. .
  • nenechajte sa odradiť a využite pôsobenie potravinových doplnkov aj v letných horúčavách napríklad po uštipnutí hmyzom., kožných problémoch spôsobených slnkom, poraneniach spôsobených pri športe ap. urobí nenahraditeľnú službu Audiron, alebo Oraklin

 
Čo robíte pre svoje zdravie?
 
 
966

 
 
 
489

 
 
 
245

 

webygroup

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

1555557

Úvodná stránka