Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Webáčik prezradil

Webáčik prezradil

Borelióza a čo ďalej ...

Stáva sa čoraz častejšie, že z prechádzky prírodou si namiesto dobrého pocitu z oddychu, prinášame domov v koži zahryznutého kliešťa. .O niekoľko dní sa môžu objaviť prvé príznaky nebezpečného ochorenia. Všeobecne je známe vírusové ochorenie mozgu a mozgových blán, ale okrem toho sa čoraz častejšie vyskytuje aj ochorenie, ktoré vyvolávajú baktérie boreliozy, ktoré žijú v lese v tele niektorých zvierat, vtákov a drobných cicavcov Kliešť spolu s ovadom a mušničkami sa stáva ich prenášačom. Keď mu pri poštípaní človeka rozpučíte tielko do drobnej ranky sa dostane črevný obsah prenášača spolu s baktériou.
Prvé štádium môže prebehnúť veľmi nenápadne, u niektorých jedincov sa ani nevyvinie.. Za niekoľko dní až týždňov po uštipnutí vzniká na koži červený fľak, ktorý zmizne a znova sa vytvorí na inom mieste kože.. Ďalším prejavom môžu byť drobné hrčky v koži.. Oba príznaky sú sprevádzané známkami chrípky – bolesti hlavy, kĺbov, únavy, zvýšená teplota.. Ak príznaky nie sú veľmi nepríjemné, postihnutý sa často prelieči sám, a k lekárovi ani nejde. Nebezpečenstvo spočíva v prehupnutí sa do druhého štádia a chorý ani netuší, že sa mu v tele množia baktérie, ktoré neúprosne napádajú jednotlivé orgány.
Druhé štádium postihuje celé telo. Vznikajú zápalové ložiská kĺbov a kĺbových puzdier - bolestivosť, zdurenie, na koži sa objavujú červené fľaky, ktoré miznú a premiestňujú sa. Vznikajú problémy srdca a pečene. Ochorenie sa stupňuje až do postihnutia nervového systému.. Vznikajú príznaky ochorenia mozgu, mozgových blán, postihnutý trpí urputnými bolesťami hlavy, môže dôjsť až k ochrnutiu niektorej časti tela – nemožnosť zavrieť oko, ovisnutý ústny kútik, škúlenie, bolesti hrudníka, ap.
Zákernosťou ochorenia je štádium, keď chorý po niekoľkých mesiacoch alebo až rokoch už dávno zabudol na poštípanie a obraz ochorenia pripomína vždy nejaké iné vnútorné ochorenie niektorého orgánu., kĺbov či nervu. Typické je opakované vracanie sa problému a nedarí sa dosiahnuť úľavu.
Diagnózu boreliózy s určitosťou potvrdí vyšetrenie krvi Ak sa včas zvolí správna liečba, prognóza ochorenia je dobrá a infikovaný človek sa jej môže zbaviť bez následkov.

Je potrebné

  • nebrať na ľahkú váhu žiadne poštípanie hmyzom, aj keď to nie je kliešť
  • pri akomkoľvek podozrení nechať si vyšetriť krv
  • nečakať pri pozitívnom výsledku, liečbu zahájiť okamžite aj cez alternatívnu medecínu
  • podporiť liečbu intenzívnou detoxikačnou kúrou.
  • každé poštípané miesto podľa možnosti čo najskôr dezinfikovať, nosiť v príručnej taške so sebou do prírody AUDIRON, Oraclin
  • po príchode z prírody dôkladne prezrieť všetky záhyby na tele sebe aj u detí
  • ak už je v koži kliešť, nepodľahnúť panike, miesto okamžite dezinfikovať liehom, Audironom, alkoholom, koňakom, potrieť olejom a po zadusení parazita vytočiť v protismere hodinových ručičiek, alebo navštíviť zdravotnícke zariadenie
  • skontrolovať či sme vybrali parazita celého

 


 
Čo robíte pre svoje zdravie?
 
 
966

 
 
 
489

 
 
 
245

 

webygroup

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

1555593

Úvodná stránka