Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Webáčik debatuje pri šálke čaju

Chémia nie je spása, bylinky majú svoju moc


Keď sme zdraví, máme tisíce rôznych želaní, chorý človek má len jedno – byť zas zdravý, hovorí pani B.V. ktorá s úsmevom na tvári rozdáva pohodu a pomoc tým, ktorí o ňu stoja.
Veľa ľudí v dôchodkovom veku sa uzatvára do svojho sveta, zostáva sedieť doma, vy hovoríte o druhej šanci
Naozaj je možné hovoriť o druhej šanci aj napriek šesťdesiatke. Okrem radosti z vnúčat som našla svoj svet medzi bylinkami, o sile ktorých som síce vedela, ale až teraz chápem, že skutočne niet na svete bylinky, ktorá by na niečo nebola.

S akými ľuďmi sa najčastejšie stretávate na ceste za vzdelaním o svete byliniek ?
Veľmi ma teší, že na odborných školeniach dnes už prednášajú o sile prírody vedľa ľudových liečiteľov aj lekári a začínajú sa spolu aj rešpektovať. Okrem toho prichádzajú ľudia, ktorí hľadajú pomoc v svojich zdravotných problémoch, iní sú len zvedaví, alebo majú potrebu sa porozprávať a hlavne vyrozprávať a tak uvoľniť psychické napätie. Som rada, keď si nájdu cestu a potom sa cítim ako psychológ, čo poradí a pofúka tých, čo len začínajú poznávať silu prírody. Sú to skutočne ľudia, ktorí zjedli kopu liekov, navštívili množstvo lekárov a špecialistov, nikto im neverí. Aj preto by sme mali k sebe hľadať cestu aj takto, aby sme dokázali poradiť si zo zlosťou, úzkosťou a strachom. Keď sme v pohode, sme odolnejší a aj vírusy okolo nás pri narazení na našu pohodu strácajú svoju silu.

Každá choroba má aj svoju duchovnú príčinu. Ako sa na ňu pozeráte?
Áno a tu skutočne chémia nie je spása. Svoju silu tu majú možnosť ukázať bylinky a láska, ktorej nedostatok pociťujeme na každom kroku. Nechcem vstupovať do svedomia mladých mamičiek, ale často sa pozastavím nad tým, ako zlostne šklbú svoje dieťa, kričia naň a rýchlo ho ťahajú ulicou. A čo je doma za stenami bytu, kde násilie nik nevidí? Veď dieťa nemôže za to, že je tu s nami a nemáme naňho čas. Tu sa začínajú aj zdravotné problémy, ktoré si potom človek nesie životom - všetko rýchlo a v strese, nie je čas, aby si dieťa v pokoji urobilo napr. ráno svoje potreby a potom všetky toxíny nesie zo sebou. Opakovane sa vstrebávajú, telíčko sa zanáša jedmi. Prichádzajú problémy v podobe alergií, pomoc neprichádza, hoci dieťa užíva množstvo liekov. Roky bežia, problémy narastajú...
Keď sú problémy neriešiteľné hľadá každý zázrak na počkanie. Ale všetko potrebuje svoj čas...

Ktoré bylinky patria medzi vaše obľúbené?
Dalo by sa veľmi veľa rozprávať o sile každej bylinky. V tomto jarnom období vírusových ochorení je zaujímavé pôsobenie napr. kapucínky s antivírusovými účinkami, Ibištek má protizápalové a dezinfekčné účinky, echinacea posilňuje imunitu pôsobí proti vírusom aj baktériám. Ich silu je možné využívať v produktoch, ktoré sa vzájomne dopĺňajú a sú určené na regeneráciu všetkých dôležitých oblastí organizmu.
 


 
Čo robíte pre svoje zdravie?
 
 
966

 
 
 
489

 
 
 
245

 

webygroup

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

1555567

Úvodná stránka