Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Meranie stresu

Choroba je signál, ktorý vysiela telo, keď niečo nie je v poriadku.
 

Sedí si choroba v tele a vyčkáva,
kedy tebou zúrivosť zamáva.
Keď dušu nahlodá smútok,
vtedy sa pokúsi o útok.
Keď Ťa zlý pocit pohltí celkom,
vtedy vypukne vo veľkom

Bude vás zaujímať

Pri výskumoch ktoré prevádzali najrôznejší biológovia, endokrinológovia, vedci z odboru genetiky, psychológie práce a neurológie, bol objavený základný rytmus, ktorý je spoločný všetkým vyššie vyvinutým životným formám. Tým rytmom je striedanie aktivity a obnovy. Po 90 až 120 minútach aktivity, potrebuje organizmus asi 20 minútovú prestávku, aby sa znova zregeneroval. V tomto čase sa obnovujú napr. mediátory v nervových bunkách, enzýmy a hormóny, ktoré sa počas fázy aktivity spotrebovali, vylučujú sa odpadové produkty metabolizmu a telo robí všetko pre to, čo je nevyhnutné k tomu, aby mohlo v nasledujúcich dvoch hodinách bez problémov fungovať.
Ľudia ignorujú signály, ktoré im telo dáva, keď je čas k regenerácii
Pravidelné predlžovanie fázy aktivity na úkor fázy obnovy spôsobuje stresový syndróm.

Vedci popísali štyri stupne procesu narušenia rytmu, ktoré vyvolávajú masívne problémy.
      1. stupeň
klesá koncentrácia, dostavuje sa zívanie, únava, apatia. Telo tým prejavuje túžbu po prestávke na regeneráciu. Zásoby došli a telo volá po ich doplnení.
Ak sa prestávka nekoná, nastáva prechod na druhý stupeň
     2.stupeň
telo musí zvoliť núdzový režim, ktorý mobilizuje rezervy a je určený k tomu, aby bolo v životne nebezpečných situáciách pripravené na boj, alebo útek.
V tejto fáze preberajú velenie stresové hormóny. Vďaka tomu môžeme lepšie pokračovať v práci, pretože máme náhle k dispozícii viacej energie ako predtým. To nás ukolíše do pocitu bezpečia ,únava je preč, ale tento stav nezadržateľne smeruje k tretiemu stupňu.
     3. stupeň
pokiaľ neurobíme prestávku, musí telo siahnuť ešte hlbšie do energetických zásob, aby bolo schopné obstáť v boji s trvalým stresom, mobilizuje nervovú sústavu spôsobom určeným pre extrémne prípady. Súčasťou tohto procesu je produkcia endorfínov a nervo-transmitérov, ktoré umožňujú maximálne výkony .Táto situácia pokračuje do 4.stupňa
     4. stupeň
keď sa celý systém postupne rúti, čo vedie k výpadkom najrôznejšieho druhu – strata koncentrácie, chronická únava, žalúdočné ťažkosti, poruchy srdcovej činnosti a obehového systému, závrate, úrazy spôsobené zlou koncentráciou pohybov, depresie, strata sebavedomia. Mnohí, aby sa tejto fáze vyhli, siahajú k povzbudzujúcim prostriedkom ako je káva, čím vystupňujú problémy a nakoniec to končí stratou zdravia.  


 

Ako ste na tom vy?

Odpovedáte na negatívne skutočnosti pozitívne a prispievate tak k ich zlepšeniu? Alebo naopak reagujete negatívne a všetko tým len zhoršíte?
Určite máte pripravený kopec výhovoriek, ale ja mám pre vás pripravený program
Ako? Čo? Prečo? Kedy? Kde?

Pozývame vás na meranie stresovej záťaže prístrojom ProQant systém.

Jednotlivé merania zobrazujú aktuálny stav. Regulačná hodnota je ukazovateľ prispôsobenia sa, alebo vysporiadania sa nášho tela so stresovou záťažou. Čím sú hodnoty vyššie, tým si naše telo ľahšie poradí so stresom a neoslabuje sa hormonálny a imunitný systém.
Budete prekvapený zvýšenými hodnotami ukazovateľa stresu po regeneračnom pobyte v pyramíde, pôsobení Originál TDP lampy, frekvencií Biostimul, Rikta, PEP 12


Ak máte záujem, kontaktujte nás.


 


 
Čo robíte pre svoje zdravie?
 
 
966

 
 
 
489

 
 
 
245

 

webygroup

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

1555584

Úvodná stránka