Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Sila hudby a svetla ...

Komplexná liečba silami prírody
Pyramída, hudba, svetlo
 

Čarovná sila hudby ...
liečba hudbou nie je len trendom posledných rokov, jej korene siahajú ďaleko do minulosti. Už Aristoteles opisuje hojivé účinky hudby. Odvtedy táto myšlienka fascinuje vedcov, filozofov, lekárov. Súčasná veda už dokáže proces hudobného vnímania vysvetliť, dokonca aj usmerniť vhodnosť hudby pri liečbe.
Náš organizmus dokáže odpovedať na hudobné podnety celou sériou prejavov. Vibrácie hudby prenikajú do každej bunky nášho tela a pomáhajú jej pri riešení celej škály somatických aj psychických problémov. Nefunguje ako zázračná, univerzálna pilulka, ale jej vplyv dokáže uľahčiť uzdravovanie. Muzikoterapia pomáha pri liečbe nesmelosti, neuróze, rôznych fóbiách, ale aj cukrovke, astme, vredoch, zhubných nádoroch. Blahodarne pôsobí na nervy, dušu i telo.

Viete že...

  • opery Verdiho zvyšujú tlak
  • piesne Beatles zbavujú agresivity
  • piesne Schuberta zmierňujú stres a ľúbostné trápenie
  • hudba Johana Sebastiána Bacha najmä Toccata upokojuje podráždené nervy
  • Ravelovo Bolero zmierňuje depresie
  • Mozartove diela zmierňujú bolesť zubov
  • Jemné zvuky klavíra posilňujú činnosť žalúdočnej sliznice a podporujú trávenie

Tóny v pyramíde sa pohrávajú s vašimi momentálnymi emóciami, ako vietor s listami stromov. A niektoré z nich vedia liečiť

Zaujímavosťou je, že nie každá relaxačná či meditačná hudba umožní prežiť príjemné pocity pod pyramídou. Sú skladby, ktoré počúvate ako svoje obľúbené počas oddychu, ale pod pyramídou znejú cudzo a nepríjemne.
Hudba MANTRY spoločne s pyramídou vytvára vibrácie špecifických parametrov, ktoré zvyšujú metabolické aktivity buniek a harmonizujú energie v priestore

 

M A N T R A
pre prekonanie strachu zo smrti
pre bezpečie a ochranu


ÓM TRAJAMBAKAM JEDZAMAHE
SUGHANDHIM PUSTI VARDHANAM
URVÁRUKAMÍVA BANDHANÁM
MRITJORKMUSÍJA MÁMIRTÁT


Ó trojoký pán Šíva, meditujem s tebou
Požehnaj mi zdravím a nesmrteľnosťou
Tak ľahko, ako sa odlúpne uhorka od stopky
zbav ma chápadiel smrti a bolesti


Zo všetkých slávnych a klasických mantier je práve táto popri Gajatrí mantry a Maha Mritjandžaja mantry asi tá najslávnejšia.
Hovorí sa, že kedysi sa jeden vznešený pár modlil k Bohu Šivovi, aby im dal syna. Ich modlitba bola vyslyšaná, a mohli si vybrať poslušného syna, ktorý môže žiť iba šestnásť rokov, alebo neposlušného syna, ktorý sa dožije sto rokov. Vybrali si poslušného, a dali mu meno Markandeja. Chlapec sa už v detstve stal slávnym svätcom. Rodičia mu nikdy nepovedali, že by mal umrieť v deň svojich šestnástich narodenín, len ho učili každý deň zasvätiť modlitbou k Bohu Šivovi. Posledný deň pred šestnástimi narodeninami, keď sa Markandeja modlil k Bohu Šivovi, zjavil sa pred ním Boh smrti Jama a začal z chlapcovho tela vysávať dušu. Vtedy Markandeja začal spievať túto mantru a Boh Šiva odohnal Boha smrti Jamu a z chlapca sa stal naveky žijúci himalájsky svätec.

Taká je povesť slávnej MANTRY. Započúvajte do slov Dalajlámu, ktorý sa modlí za ochranu nás všetkých. Nechajte sa unášať jej tónmi, nechajte ich prenikať celým svojim telom. Mantra pomáha vytvárať okolo Vás ochranný energetický štít.

Podobne ako tón, aj farba má svoju moc...
v dejinách ľudstva hrali farby významnú úlohu a učenci sa usilovali zhrnúť svoje poznatky do rôznych teórií o význame farieb. Podobne ako hudba, aj farby zohrávajú v našom živote rozhodujúcu úlohu, a to oveľa jemnejším a zložitejším spôsobom, ako sa vo všeobecnosti predpokladá.
Frekvencie farieb a svetla ...
pri regenerácii a liečbe v pyramíde využívame ich prirodzené sily - pomáhajú zvládnuť stres, posilniť odolnosť organizmu, celkovú aktivitu a optimizmus.
Červená - je najsilnejšia, najteplejšia a najživšia. Je symbolom života, energie, sily a lásky.
Používame ju k aktivácii pribrzdenej životnej energie.
Pôsobí na prečistenie organizmu posilnenie látkovej výmeny a metabolizmu.
Modrá - upokojuje, uvoľňuje a odstraňuje predráždenosť. Brzdí zápaly, tlmí bolesť.
Žltá - teplá, veselá farba, Symbolizuje slnko, posilňuje životaschopnosť, podporuje tok lymfy, vegetatívny a motorický nervový systém. Má posilňujúci účinok na zrak a sluch, jej liečivá sila so prejavuje aj v liečbe artritíd a neuritíd. Pozitívne pôsobí aj u detí pri utváraní pocitov radosti z učenia a chute do práce.

Nečakajte zázrak na počkanie
Ako každá liečba aj táto potrebuje čas a pravidelnosť

Regenerácia sa považuje za podpornú a stimulačnú metódu pomoci, nenahrádza zdravotné ošetrenie a nie je možné považovať ju za náhradu klasických liečebných postupov. Nie je správne tento alternatívny spôsob pomoci zľahčovať a znevažovať, ak sami o ňom nič neviete

 


 
Čo robíte pre svoje zdravie?
 
 
966

 
 
 
489

 
 
 
245

 

webygroup

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

1555572

Úvodná stránka